Työntekijät


Toiminnanjohtaja
Mika Hannonen
0400 740 044
mika.hannonen@kp-75.fi


Talouteen ja hallintoon liittyvät kysymykset, valmentajakoulutus turnaukset, Opel- liiga

Valmennuspäällikkö
Jari Vento
044 593 73 08
jari.vento@kp-75.fi


Seuran ikäluokkien valmennuksen koordinointi, erikoisryhmien koordinointi, leiri- ja testaustoiminta

Nuorisopäällikkö
Jukka Kuusonen


Opintovapaalla 1.11.2020 alkaen

Seuravalmentaja
Teemu Lehtola
044 055 63 46
teemu.lehtola@kp-75.fi


Jalkapallokerho, aloittavat ikäluokat, päiväkoti ja kouluyhteistyö, pelinohjaajien koulutus ja asettelu

Johtokunta


Puheenjohtaja
Lassi Perkinen
050 595 35 16
lassi.perkinen@kp-75.fi, puheenjohtaja@kp-75.fi


Seuran hallinto, sidosryhmäyhteistyö, olosuhdeasiat

Johtokunnan jäsen
Peter Jung
0400 755 845
peter.jung@hotmail.fi


Seurayhteistyö

Johtokunnan jäsen
Anssi Ennevaara
040 500 65 10
anssi.ennevaara@gmail.com


Yhteistyökumppanit

Varapuheenjohtaja
Anna Saarinen
040 570 71 63
anna.saarinen@kp-75.fi, varapuheenjohtaja@kp-75.fi


Tyttöfutis, Ikäluokat, Tapahtumat

Johtokunnan jäsen
Satu Lehmuskoski
viestinta@kp-75.fi
satu.lehmuskoski@kp-75.fi


Viestintä

Johtokunnan jäsen
Juha Eskelin
040 772 30 55
juha.eskelin@kp-75.fi


Projektit

Yhdistyksen ja johtokunnan kokoukset


Seuran sääntöjen mukaan yhdistyksen kokous järjestetään kaksi kertaa vuodessa. Kokouksista ilmoitetaan vähintään 14 päivää ennen kokousta seuran verkkosivuilla. 

Kevätkokouksessa esitetään johtokunnan laatima vuosikertomus ja tilinpäätös sekä tilintarkastajan antama lausunto,ja päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta sekä vastuuvapauden myöntämisestä johtokunnalle ja muille vastuuvelvollisille. Syyskokouksessa päätetään seuraavan vuoden jäsenmaksuista, vahvistetaan toimintasuunnitelma ja talousarvio, valitaan joka toinen vuosi johtokunnan puheenjohtaja sekä  johtokunnan jäsenet erovuoroisten tilalle.

Yhdistyksen kokousten pöytäkirjat.

Johtokunta kokoontuu useimmiten kerran kuukaudessa, mutta tarvittaessa useammin. Johtokunnan kokouksista pidetään pöytäkirjaa.

Johtokunnan kokousten pöytäkirjat