Työntekijät


Toiminnanjohtaja
Mika Hannonen
0400 740 044
mika.hannonen@kp-75.fi


Talouteen ja hallintoon liittyvät kysymykset, valmentajakoulutus turnaukset

Valmennuspäällikkö
Jari Vento
044 593 73 08
jari.vento@kp-75.fi


Seuran ikäluokkien valmennuksen koordinointi, erikoisryhmien koordinointi, leiri- ja testaustoiminta

Seuravalmentaja
Jukka Kuusonen 0408286610 jukka.kuusonen@kp-75.fi


Ikäluokkavalmennus, Opel- liiga

Seuravalmentaja
Teemu Lehtola
044 055 63 46
teemu.lehtola@kp-75.fi


Ikäluokkavalmennus aloittavat ikäluokat,  pelinohjaajien koulutus ja asettelu

Tyttö- ja harrastekoordinaattori
Minna Mod
040 590 5525
minna.mod@kp-75.fi


Tyttöikäluokkien tuki, jalkapllokerho, päiväkoti- ja kouluyhteistyö

Johtokunta


Puheenjohtaja
Lassi Perkinen
050 595 35 16
lassi.perkinen@kp-75.fi, puheenjohtaja@kp-75.fi


Seuran hallinto, sidosryhmäyhteistyö, olosuhdeasiat

Johtokunnan jäsen
Peter Jung
0400 755 845
peter.jung@hotmail.fi


Seurayhteistyö, strategia projekti

Johtokunnan jäsen
Peter Jung
0400 755 845
peter.jung@hotmail.fi


Seurayhteistyö, strategia projekti

Johtokunnan jäsen
Laura Jokela
040 700 9299
laura.l.jokela@gmail.com


Seuran tapahtumat, seurayhteisö, viestintä

Johtokunnan jäsen
Satu Lehmuskoski
viestinta@kp-75.fi
satu.lehmuskoski@kp-75.fi


Viestintä

Johtokunnan jäsen
Sanna Lehto

 


Johtokunnan jäsen
Freddy Griffel

 


Johtokunnan jäsen
Sami Wirman

 


Yritysyhteistyö

Yhdistyksen ja johtokunnan kokoukset


Seuran sääntöjen mukaan yhdistyksen kokous järjestetään kaksi kertaa vuodessa. Kokouksista ilmoitetaan vähintään 14 päivää ennen kokousta seuran verkkosivuilla. 

Kevätkokouksessa esitetään johtokunnan laatima vuosikertomus ja tilinpäätös sekä tilintarkastajan antama lausunto,ja päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta sekä vastuuvapauden myöntämisestä johtokunnalle ja muille vastuuvelvollisille. Syyskokouksessa päätetään seuraavan vuoden jäsenmaksuista, vahvistetaan toimintasuunnitelma ja talousarvio, valitaan joka toinen vuosi johtokunnan puheenjohtaja sekä  johtokunnan jäsenet erovuoroisten tilalle.

Yhdistyksen kokousten pöytäkirjat.

Johtokunta kokoontuu useimmiten kerran kuukaudessa, mutta tarvittaessa useammin. Johtokunnan kokouksista pidetään pöytäkirjaa.

Johtokunnan kokousten pöytäkirjat