Uutiset‎ > ‎

KP-75 Valmentaja-akatemian haku käynnissä!

lähettänyt Jukka Kuusonen 4.9.2019 klo 1.14
KP-75 Valmentaja-akatemia

KP-75 käynnistää valmentaja-akatemian noin 15-25 vuotiaille, jotka ovat kiinnostuneet valmentamisesta. 

Valmentaja-akatemiassa jokaisen osallistujan kanssa tehdään kauden mittainen sopimus (marraskuu 2019-lokakuu 2020). 

Valmentaja-akatemiaan kuuluu valmentajan starttikurssin käyminen kauden aikana, sekä osallistuminen kahteen seuran omaan koulutukseen. Seuran valmentaja-akatemiasta vastaa nuorisopäällikkö Jukka Kuusonen, joka myös toimii ko. ryhmän tutorina kauden ajan, eli avustaa, ohjaa ja neuvoo.

Valmentaja-akatemialainen harjoittelee valmentamista käytännössä kaksi kertaa viikossa apuvalmentajana seuran nimeämässä ikäluokassa (ikäluokka sovitaan yhdessä valmentaja-akatemialaisen kanssa). Valmentaja-akatemialainen saa tehtävästä kuukausittaisen palkkion. Lisäksi valmentaja-akatemialaisille tarjotaan myös seuran muissa tapahtumissa ohjausta yms.  

Jos olet kiinnostunut valmentaja-akatemiasta ja haluat mukaan, niin laita siitä sähköpostia Jukka Kuusoselle osoitteeseen, jukka.kuusonen@kp-75.fi viimeistään maanantaihin 9.9. mennessä. Alaikäisen nuoren kohdalla toivomme mukaan myös vanhemman yhteystietoja. 


Comments